• Quiz walentynkowy rozstrzygnięty

• 31.03.2020 11:11
        • Słynne pary w literaturze
          Walentynki święto zakochanych obchodzimy 14 lutego. Nazwa pochodzi od św.Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów, ozdobnych karteczek  czerwonych, najczęściej w kształcie serca, opatrzonych walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem oraz wzajemne wręczanie sobie drobnych upominków. Z okazji walentynek w bibliotece szkolnej odbył sie konkurs ,,Słynne pary  w literaturze". Zwyciężczynią została Lilianna Pawlak z klasy 5 b, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania. Gratulacje.

• Zostań w domu i czytaj

• 31.03.2020 11:15
        • ,,Masło przygodowe" Barbary Stenki
           Książka szczecinskiej pisarki Barbary Stenki wyróżniona w konkursie Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2011”. Opowiada o przygodach Kasi Koniec, dziesięcioletniej inteligentnej i wygadanej hipochondryczce.
          Bohaterka każdego dnia próbuje naprawiać świat i stara się usunąć z niego zło i niesprawiedliwość. Przygody,  jakie przedstawia autorka są niepozbawione humoru. Ksiażkę czyta się szybko i z wielką przyjemnoscią. Historia Kasi spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Gorąco polecam !
        • Dzień Babci Dziadka

• 26.01.2020 20:18
        • Dzień Babci i Dziadka w Stowarzyszeniu Razem łatwiej

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń  i radości. Uczniowie z naszej szkoły z klas I-VI pamiętali o tym święcie i odwiedzili Seniorów ze Stowarzyszenia Razem łatwiej   prezentując piękny program artystyczny. To wspaniałe święto! Łza kręci się w oku na myśl, że Ci młodsi pamiętają o nas – wzruszali się seniorzy oglądając występy, które przygotowały im dzieci ze świetlicy i chór szkolny.
          Uczestnicy  Klubu mieli okazję świętować Dzień Babci i Dziadka  przy muzyce, wspólnym śpiewie kolęd oraz słuchając wierszy i życzeń przygotowanych na te okazję. Wspaniały nastrój świąteczny roznosił się wokoło. Seniorom w tym dniu dzieci wręczyły  ręcznie wykonane upominki - kapelusiki igielniki. Doceniamy wszystkie babcie i dziadków za rolę, jaką odgrywają w naszych rodzinach: opieka nad wnukami, uczenie ich, kultywowanie tradycji, przekazywanie wspomnień i informacji o przodkach i losach rodziny. Współczesne babcie i dziadkowie żyją w innych czasach niż ich poprzednicy i swoim życiem dostosowują się do współczesności. Jesteście wspaniali!