• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz szkół ogólnokształcących artystycznych. Celem tego programu jest wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, który umożliwi budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (czyli połączenie nauk przyrodniczych, technologicznych, inżynierii i matematyki).

Laboratorium Przyszłości to m. in. rozwijanie rzeczywistych kompetencji przyszłości, rozwój talentów i rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów oraz angażujące i nowoczesne zajęcia szkolne.

W ramach tego programu nasza szkoła zakupiła:

- mobilny zestaw nagłaśniający,

- klocki KorboCode,

- roboty Abilix Krypton 0, 2, 4, 6, 8

- długopisy 3D Banach.

Pomoce techniczne będą wykorzystane w naszej szkole na zajęciach dodatkowych klas II - III oraz Kółku Zainteresowań.

Na zajęciach z Kółka Informatycznego uczniowie zapoznawali się wydrukiem 3D. W przyszłości będą sami projektować i drukować modele.

Jeden z uczniów Kamil Leśniowski uczeń klasy 6b nagrał filmik z Tworzenia się bryły geometrycznej; (232) drukowanie drukarką 3D bryły geometrycznej - YouTube

Pierwsze doświadczenia z Lego Prime: https://youtu.be/nLSqOjOkcCI lego_prime.mp4

•

• I. Poraz kolejny uruchomiliśmy w naszej szzkole Koło Laboratoria Przyszłości 2023/2024

•

• Na zajęciach ZRZ uczniowie z klas 2-3 poznają wyposażenie Laboratorium Przyszłości. Na lekcjach bawią się ale także uczą się programowania m. inn. za pomocą klocków Korbo Edu Code

• e.

•

• Na zajęciach ZRZ uczniowie z klasy 2 rozgrywali mecz z pomocą robota Dash.

• Już od najmłodszych lat zdobywamy wiedzę na temat druku 3D. Jak działa i drukuje drukarka 3D.

• W naszej szkole działa takze Kółko Superkoderów na których uczniowie poznają programowanie robotów LOFI za pomocą programu Arduino IDE.

• VID_20240215_083650.mp4

• Superkoderzy_filmik.mp4

• 17.04.2024 Uczniowie klasy IIb podczas Zajęć Rozwijających Zainteresowani zwiedzali Swiat używając okularów 3D Class VR.

Podczas zajęć Koła Laboratoria Przyszłości uczniowie składali pojazdy z wykorzystaniem Zestawów Krypton 0 oraz programowali przejazd tych robo samochodów.