Z wizytą w Muzeum Andersena

Lekcja biblioteczna Spotkanie z Andersenem

Klasa 4a gościła w Szkolnym Muzeum Andersena przy Ośrodku dzieci Niesłyszących na lekcji muzealnej.  Podczas spotkania  kustosz muzeum pani Ania zaprezentowała prelekcję pt: W swiecie Hansa Christiana Andersena z ciekawostkami z życia i twórczości bajkopisarza. Po pomyślnie zdanym teście podsumowujacym  wiadmości dzieci i nauce niektórych wyrazów w języku migowym, zwiedzaliśmy bardzo ciekawe muzeum poświęcone Andersenowi. Zgromadzono tu wiele rzeczy związanych z tym słynnym pisarzem. Do szczególnie cennych zaliczyć można zbiory baśni w sześciu językach, reprodukcje artystcznych wycinanek z papieru, w których specjalizwoal sie Andersen,dokumenty, listy, porterty, fotografie, książki, no i słynny cylinder i peleryna. Jako goście przynieśliśmy prezent -foldery turystyczne z miejsca urodzin pisarza Odense. Na koniec czekała na uczniów niespodzianka mogli przenieść się w czasie do roku 1960 i być uczniami w sali lekcyjnej z tego okresu.  Niewiarygodne jakie były wtedy ławki, akcesoria do pisania  i tablica....