KONKURSY DLA UCZNIÓW Z KLAS 7 i 8 z CHEMII

1. „Zjawiska fizyczne w obiektywie” oraz „Reakcje chemiczne w obiektywie” - należy przygotować zdjęcia w formacie 20x15 pokazujące wybrane zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne zaobserwowane w przyrodzie i w swoim otoczeniu – zdjęcia mogą być drukowane.

2. Konkurs plastyczny: „Przysłowia o wodzie” - należy zilustrować w dowolnej technice trzy wybrane przysłowia/powiedzenia związane z wodą w jej różnych postaciach (jak np. deszcz, śnieg etc.). Przysłowia mogą być znane i mniej znane jak np. : Podobni jak dwie krople wody.; Z deszczu pod rynnę; Cicha woda brzegi rwie.; Dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie.; Kropla wody i kamień przedziurawi.; Grudzień z grzmotami, rok z wiatrami.; Grudzień zimny, śniegiem pokryty, daje rok w zboże obfity. Itp.

3. Konkurs plastyczny na plakat reklamowy: Pierwiastki życia – Azot, Fosfor, Potas, Węgiel, Krzem, Wodór, Tlen - należy przedstawić w dowolnej technice właściwości i zastosowania tych pierwiastków, może to być jeden plakat reklamowy albo osobne kartki przedstawiające poszczególne pierwiastki.

4. Konkurs ph. „Energia słoneczna – korzyści i zagrożenia” - należy wykonać prace w dowolnej formie (plastycznej, komiksowej, fotograficznej, modelowej, planszowej, historyjki obrazkowej itd.).

Ostateczny termin oddania prac do p. A. Jukiel: 28 kwietnia 2020r.