Zapraszam do konkursu młodych programistów

Pix Programming Challenge 2020

w kategoriach wiekowych 2005-2009 i 2010-2014

Uczniowie klas 5-7 posiadają konta w PixBlocksie od ubiegłego roku.
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie a nie posiadasz konta lub nie pamiętasz dostępu do niego zgłoś się do mnie przez dziennik Librus lub Teams.
Aby wystartować w konkursie po zalogowaniu się się na swoim koncie, kliknij w przycisk “Pix Programming Challenge“. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz dostęp do zadań konkursowych.

Od 16 września do 22 listopada w aplikacji PixBlocks są dostępne ćwiczenia przedkonkursowe. Rozwiązanie ich nie ma wpływu na wyniki konkursu, ale zachęcam do ich rozwiązywania. Pomogą Ci one w późniejszych etapach konkursu.

ELIMINACJE    23 listopada godz. 9:00 - 29 listopada godz. 21:00

W czasie eliminacji w aplikacji PixBlocks udostępniony jest zestaw 20 zadań eliminacyjnych. Nie musisz się spieszyć! Zadania możesz rozwiązywać przez cały czas trwania tego etapu.

Rejestracji należy dokonać od 14 września do 29 listopada godz. 20:00 - najlepiej przed eliminacjami czyli do 23 listopada

Zapraszam do udziału wszystkich chętnych uczniów!
Jolanta Cepińska

O konkursie

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli).

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Więcej informacji na stronie: https://pixchallenge.org/