X WOJEWÓDZKI KONKURS "NIE WYRASTAJ Z MARZEŃ"

Zapraszamy uczniów klas 3-8 do udziału

X Wojewódzkim Konkursie „Nie wyrastaj z marzeń".

W tym roku proponujemy 3 tematy, z których każdy uczestnik może dokonać wyboru. Oto one:

1.  Dokończ opowiadanie, wykonaj okładkę, stwórz książkę

To miał być kolejny dzień spędzony w domu, wypełniony obowiązkami oraz tęsknotą za przygodą, kolegami i koleżankami. Od wielu miesięcy wstaję rano, ubieram się i jem śniadanie. Następnie szykuję się do zajęć, lecz nie wychodzę z domu, by wziąć w nich udział. Odkąd jest pandemia, lekcje odbywają się zdalnie, w domu, przy komputerze.

No i właśnie tego dnia również włączyłem komputer, gdy nagle…

Podany wstęp książki jest tylko sugestią, można go zostawić, zmodyfikować albo całkiem zmienić. Ważne, aby opowieść nawiązywała do sytuacji, w jakiej znalazły się dzieci z powodu pandemii, i by pokazać, że również wtedy może wydarzyć się coś niezwykłego.

Praca powinna mieć formę własnoręcznie wykonanej książki (strony należy dowolnie połączyć ze sobą i z okładką), przy czym oceniane będą treść opowiadania i wykonanie okładki. Na okładce powinny znaleźć się informacje: tytuł i autor opowiadania. Należy też własnoręcznie (bez pomocy programów komputerowych) wykonać na okładce odpowiednią ilustrację.

Książka może być napisana ręcznie lub na komputerze. Opowiadanie nie może przekraczać 3 stron A4. Treść powinna być ciekawa i dynamiczna. Wydarzyć mogą się rzeczy realistyczne jak i fantastyczne.

2. Wykonaj plakat zachęcający do czytania książek (lub konkretnej książki)

Pomysł i technika wykonania plakatu zależy od was. Ważna jest pomysłowość, oryginalne hasło, siła i mądrość przekazu. Plakat w całości należy wykonać ręcznie, bez pomocy programów komputerowych. Wielkość – A2.

3. Jesteś wynalazcą. Wymyśl, opisz szczegółowo i narysuj urządzenie, którego ludzie i świat potrzebują, by ich życie stało się lepsze.

Nie ograniczaj swojej wyobraźni i nie przejmuj się brakiem dostatecznej wiedzy w dziedzinach związanych ze swoim pomysłem. Po prostu wymyśl, poszukaj potrzebnych informacji, opisz i narysuj najlepiej jak potrafisz, tak, by zainteresować jury swoim pomysłem. Wynalazek będzie oceniany na podstawie jego opisu i wykonanego rysunku (lub kilku rysunków). Zarówno opis jak i rysunek muszą być ze sobą zgodne. W opisie trzeba też zawrzeć informacje na temat funkcjonalności wynalazku (do czego służy to urządzenie, na czym polega jego wyjątkowość).

Koordynatorem konkursu jest pani Sylwia Zubelewicz. Prace plastyczne należy przesyłać do pana Wojciecha Góreckiego.
Termin oddawania prac: 10 marca 2021r.