• "W Jesienne Popołudnie"

• Wieczorem 16 listopada 2022 r.  w naszej sali sportowej  miało miejsce uroczyste spotkanie pt. "W jesienne popołudnie", na które zaproszeni zostali przedstawiciele rodziców poszczególnych klas. Goście mogli obejrzeć występy naszych uczniów, którzy prezentowali utwory poetyckie, muzyczne i taneczne związane z tematyką jesienną. Były piosenki śpiewane przez klasy młodsze, układy taneczne, pokazy tańca towarzyskiego oraz występy naszych uczniów z Ukrainy.  Przy ciepłej kawie i  herbacie   oraz dobrym ciastku, był również czas na  rozmowy, których często brakuje w codziennej gonitwie. Wszystkim czas upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

• Pasowanie na Ucznia

• W środę, 2 listopada 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  - Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Alicji Biedunkiewicz i Pani Anny Wilk.Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.Uczniowie klasy trzeciej przedstawili program artystyczny i wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Klasa 1 a i 1 b musiała najpierw zdać mały egzamin. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Zbigniew Mytkowski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz medali.​​​​​

• Konkurs plastyczno-techniczny EKO - ZABAWKA

• Świetlica szkolna  zaprasza do udziału w  konkursie plastyczno-technicznym EKO - ZABAWKA.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z oddziału 1-3.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika oraz dołączenie, jeśli to konieczne, instrukcji obsługi tej zabawki.

Prace należy przynosić do świetlicy szkolnej w terminie do 25 listopada.

Zapraszamy do udziału w konkursie, życzymy wielu kreatywnych pomysłów.

Iwona Sondej - Ciszewska

Paulina Bonter - Burdzicka

• Wystawa Jack-o’-lenterns, czyli lamp z wydrążonych dyń

• Już od dziś podziwiać można wystawę Jack-o’-lenterns, czyli lamp z wydrążonych dyń - symbolu celtyckiego święta na powitanie zimy, Halloween. Wystawa jest elementem nauki o kulturze krajów anglojęzycznych, jednak sam proces tworzenia tych pięknych ozdób był również wspaniałą okazją do wspólnej rodzinnej aktywności. Rozmiar wystawy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, a sama ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów (już od początkowego etapu jej powstawania), jak i rodziców w czasie dzisiejszych zebrań.

A już jutro pomarańczową barwą zamienią się wszystkie korytarze, a przerwy umili nam Halloweenowa zabawa w „apple bobbing”.

🎃👻🦇

• Projekt Pomorze Zachodnie...

• W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego realizowała Projekt Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno – Pedagogiczne, realizowany w ramach Działania 7.7 RPO WZ 2014 – 2020, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany był od 15.11.2021r. do 30.04.2022r.

W tym okresie prowadzone były następujące zajęcia:

• zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze: 60 godzin
            • zajęcia rozwijające uzdolnienia: 70 godzin
            • zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się: 30 godzin
            • porady i konsultacje: 70 godzin
            • zajęcia specjalistyczne: korekcyjno – kompensacyjne: 60 godzin;

logopedia: 30 godzin; zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne: 40 godzin.

W ramach projektu zrealizowano 360 godzin, podczas których wsparciem psychologiczno – pedagogicznym zostało objętych 113 uczniów naszej szkoły.

• Akcja Sprzątanie Świata 2022

• Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku akcji przyświecało hasło: „Wszystkie śmieci są nasze!”. Tym razem uczniowie klas I – III sprzątali okolice szkoły, a uczniowie klas IV – VIII wraz z rodzicami i absolwentami naszej szkoły sprzątali rezerwat przyrody Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem. Zebraliśmy ponad 30 worków pełnych śmieci!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, którym los naszej planety nie jest obojętny. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Nadleśnictwa Gryfino za odbiór zebranych przez nas odpadów.

• Zbiórka dla KOTÓW

• Z okazji Światowego Dnia Zwierząt organizujemy zbiórkę karmy, żwirku, podkładów higienicznych i zabawek dla kotów. Produkty zostaną przekazane do Stowarzyszenia KociArka, które zajmuje się ratowaniem, leczeniem i adopcją kotów. Szczegółowa lista produktów, które można przynosić znajduje się na plakacie. Dary prosimy składać do kartonu znajdującego się w holu głównym szkoły do 12.10.2022r.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 07.10.2022r

•        W piątek 7.10 przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, dlatego przez cały tydzień chcemy zaprosić uczniów do zabawy matematyką. Każdego dnia od poniedziałku do piątku pojawiać się będzie jedno zadanie na tablicy przed pokojem nauczycielskim. Jeśli ktoś rozwiąże wszystkie zadania i w piątek odda nauczycielce ma szansę na dodatkową ocenę z przedmiotu. Czekamy również na plakaty lub inne prace plastyczne związane z tabliczką mnożenia. Pokażcie swoje talenty!

• Szkolne Koło Wolontariatu

• W czwartek 29.09 starsi uczniowie, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach integracji spotkali się by wspólnie obejrzeć film.