• XII Międzyszkolny konkurs W krainie bajek i baśni

   25.04.2023 11:15
   Adam z klasy 3b i Wiktoria z klasy 3a uczestniczyli w XII Międzyszkolnym Konkursie
   W krainie bajek i baśni. Obydwoje wykazali się doskonałą wiedzą czytelniczą i zdolnościami plastycznymi. Uroczyste wręczenie nagród, Adamowi za II miejsce i Wiktorii wyróżnienia nastąpiło w Teatrze Lalek Pleciuga po przedstawieniu pt. Perfekty i Ambaras.

   Gratulujemy sukcesów!


    
  • Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

   20.01.2023 10:26


   Dzisiaj  w naszej bibliotece odbyło się uroczyste „PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH”.

   Uczniowie klasy 1a i 1 b uczestniczyli w uroczystości, podczas której złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Nauczyciel bibliotekarz każdemu uczniowi wręczył dyplom, pamiątkową zakładkę  oraz prezent w postaci książki.Następnie uczniowie zwiedzili bibliotekę szkolną, zobaczyli ile mamy w niej książek, poznali zasady korzystania ze zbiorów. W bibliotece czekała na nich specjalnie przygotowana wystawka książek,  dzieci mogły zobaczyć, jakie  książki czekają na nich do przeczytania. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym  zdjęciem uczniów całej klasy podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej. Zadowoleni uczniowie obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę i dużo czytać.

  • Nasze konkursy czytelnicze

   14.11.2022 12:26
   Na konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną wpływa dużo prac.Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów. Kreatywność i zaangażowanie  nagrodziliśmy dyplomami
   i drobnymi upominkami.Fotorelacja z konkursu Człowiek ze złotym parasolem Danuty Wawiłow
   i Zwierzęta małe i duże w literaturze Jana Brzechwy.

     
  • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

   14.11.2022 12:10

   W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który jest okazją do pokazania biblioteki, jako miejsca przyjaznego uczniom, integrującego, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas.  Miejscem, gdzie przede wszystkim można znaleźć coś dla duszy – książki, które pozwalają podróżować w czasie, pobudzają wyobraźnię, uczą i koją niczym balsam. Zamiast torta mamy dla Was przygotowane z tej okazji wystawy i konkursy, do których gorąco zapraszamy. 
   grupa przedszkolna konkurs plastyczny na podstawie wiersza Danuty Wawiłow Czlowiek ze złotym parasolem
   klasy  1 konkurs do wierszy Jana Brzechy Zwierzęta małe i duże
   klasy 2 i 3 laurka z okazji Dnia Nauczyciela
   klasy 4 konkurs na ozdobny inicjał
   klasy 5 i 6 zabawa edukacyjna Odszyfruj tytuł książki 
   klasy 7 i 8 Konkurs słowotwórczy 

                                                       Zapraszamy do udziału
    

    

  • 4 października Światowy Dzień Zwierząt

   14.11.2022 12:02
   Od wielu lat podkreślamy ten dzień kolorową wystawą informacjną o naszych czworonożnych pupilach i nie tylko oraz wystawą nowych książek, z których dowiemy sie wiele na temat świata zwierząt.