• 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
    • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

28.02.2022 10:42
      18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
      Nie jest to jednak przypadkowa data. To właśnie 18 stycznia, 137 lat temu (1882 rok) urodził się twórca uwielbianego przez miliony, sympatycznego Kubusia Puchatka, Alan Aleksander Milne. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała tablicę informacyjną oraz konkurs plastyczny Kubuś Puchatek -przyjaciel dzieci.

• Z wizytą w Stowarzyszeniu Razem Łatwiej

28.02.2022 10:23
      Naszą tradycją jest wręczenie co roku kartek świątecznych członkom stowarzyszenia Razem Łatwiej z  życzeniami z okazji nadchodzących  świąt Bożego Narodzenia. Nasi podopieczni bardzo ucieszyli się z wykonanych przez dzieci kartek i podziękowali za pamięć.

• Regulamin wypożyczania i oddawania książek w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 20 w okresie stanu zagrożenia COVID 19

28.02.2022 10:34

Regulamin wypożyczania i oddawania książek w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 20

w okresie stanu zagrożenia COVID 19

Opracowano w oparciu o obowiązują wytyczne GIS, MZ i MEiN

z dnia 2 sierpnia 2021 r.

1. Z księgozbioru bibliotecznego może korzystać  każdy uczeń i pracownik szkoły bez objawów infekcji górnych dróg oddechowych lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.

2.Wszystkie osoby wchodzące do przedsionka biblioteki obowiązuje dezynfekowanie rąk - zgodnie z instrukcją umieszczoną obok dozowników.

3.  W wypożyczalni może przebywać maksymalnie 2 czytelników z zachowaniem

odpowiedniego (1,5-2m) odstępu między sobą, a także między czytelnikiem a bibliotekarzem.

4.  Czytelnicy i wolontariusze w bibliotece muszą mieć założone maseczki i rękawiczki ochronne.

5. W przypadku braku rękawiczek powinni przed wejściem do biblioteki zdezynfekować ręce.

6. Ograniczeniu ulega wolny dostęp do księgozbioru znajdującego się na półkach. Wypożyczane książki podaje bibliotekarz.

7. Każda osoba korzystająca z biblioteki musi mieć osłonięte usta i nos.

8. Po każdej przerwie międzylekcyjnej biblioteka jest wietrzona.

9. Na bieżąco dezynfekowane są wszystkie powierzchnie dotykowe lub elementy wyposażenia często używane (klamki, stoliki, biurka, blat itp.)

10. Książki zwracane do biblioteki nauczyciel odkłada w wydzielone miejsce. Nie mogą być one odkładane na półkę.

11. Zwrócone książki mogą być wypożyczone ponownie lub odłożone na półkę dopiero po 2 dniach od zwrócenia ich do biblioteki. Dotyczy to również czasopism i księgozbioru podręcznego wykorzystywanego na lekcjach.

12. Po zakończeniu kwarantanny egzemplarze z pudełek zostają przywrócone do wypożyczania i trafiają na półki.

13. Stanowisko wypożyczania i przyjmowania książek musi być zaopatrzone w płyn do dezynfekcji rąk.

14. Osoby oczekujące przed biblioteką muszą zachowywać od siebie odległość co najmniej 2 metrów.

15. Bezpośrednio przed stanowiskiem w drzwiach biblioteki mogą znajdować się tylko cztery osoby.

16. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi.

17.Czytelnicy mogą składać zamówienie na książki również drogą elektroniczną.

• Uroczyste pasowanie na czytelnika

23.06.2021 10:53
      Nasi najmłodsi czytelnicy z klas pierwszych już pasowani!!!!!
      Życzymy Wam sukcesow w przygodzie z książką.