Z radością informujemy, że do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty zakwalifikowali się następujący uczniowie:
KONKURS MATEMATYCZNY:
Dawid Burdzicki kl. VIII a
KONKURS GEOGRAFICZNY:
Dawid Burdzicki kl. VIII a
Maciej Wierzelewski kl. VI b
Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
15 stycznia 2021r.
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 20 IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W SZCZECINIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
obowiązujący od dnia 18 stycznia 2021r.
Kluczowe rozporządzenia:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19
§1
Regulamin dotyczy: dzieci, opiekunów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.
§2
ZASADY PRZYPROWADZANIA/ ODBIERANIA DZIECI
1. Do Szkoły Podstawowej nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz, gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa)
3. Przy wejściu do budynku szkoły zamieszczona jest informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego. Przed wejściem do szkoły umieszczono pojemnik z płynem do dezynfekcji – dezynfekcja obowiązuje wszystkich wchodzących na teren placówki. Szkoła posiada termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury ciała.
4. Rodzice nie wchodzą do szkoły, jedynie do przestrzeni wspólnej – przedsionek przy wejściu, zachowując zasady:
a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (np. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
5. Rodzice dziecka maja obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
6. Jeżeli pracownik szkoły, opiekun lub nauczyciel zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, natychmiast odizoluje ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, mierzy temperaturę ciała i niezwłocznie powiadamia rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
7. Z przestrzeni wspólnej rodzic przekazuje dziecko pracownikowi szkoły, który odprowadza je do sali, w której będą odbywać się zajęcia. Przed wejściem do sali dziecko myje ręce wodą z mydłem i dezynfekuje je.
§3
ORGANIZACJA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
8. Zajęcia klas 0-III odbywają się według aktualnie obowiązującego planu zajęć, jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej stali, w następującym schemacie:
8.1 a) oddział grupy przedszkolnej sala 21
b) klasa Ia sala 22
c) klasa Ib sala 23
Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem B
8.2 a) klasa IIa sala 25
b) klasa IIb sala 26
Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem A
a) klasa IIIa sala 7
b) klasa IIIb sala 8
Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem C
9. Uczniowie przychodzą do szkoły 10 minut przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych. Po wejściu do szkoły, zdezynfekowaniu i umyciu rąk uczniowie klas I-III przebierają się w swoich klasach i tam pozostawiają wierzchnie okrycia i zmieniają obuwie.
§4
ZASADY POBYTU W SZKOLE PODCZAS ZAJĘĆ I SPRAWOWANIA OPIEKI
NAD DZIEĆMI
1. Podczas realizacji zadań wynikających z realizacji podstawy programowej oraz innych czynności związanych z opieką nad dziećmi (np. odprowadzanie do stołówki, do sali gimnastycznej, na plac zabaw) nauczyciele i pracownicy będą zachowywali dystans między osobami.
2. Uczniów obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
3. Uczeń zobowiązany jest do posiadania własnych przyborów i podręczników, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
4. Infrastruktura szkoły i sprzęt sportowy będą regularnie czyszczone z użyciem detergentu lub innych środków dezynfekcyjnych. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga będą umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
5. Sale lekcyjne i części wspólne (korytarze) będą wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
6. W oddziale przedszkolnym i klasach I-III nauczyciel będzie organizował przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min. Podczas przerw uczniowie będą przebywać w klasach, na korytarzu lub na placu zabaw. Grupy będą przebywać na danym terenie wymiennie; nie będą się mieszać.
7. Uczniowie częściej będą korzystać z boiska szkolnego oraz z pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
8. Uczeń nie przynosi ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów (np. zabawek). Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek, przedmiotów innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
9. Na terenie szkoły wyłączone zostaną źródełka wody pitnej. Uczeń może korzystać tylko z wody lub innych napojów przyniesionych ze sobą. Należy pamiętać, że dzieci nie dzielą się posiłkiem i napojami (np. nie korzystają z tych samych butelek, kubeczków, talerzyków, pojemników).
§5
ZASADY POBYTY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
1. Zajęcia świetlicowe odbywają się w dwóch wyznaczonych salach wyposażonych w środki do dezynfekcji, z podziałem na grupy wychowawcze. Maksymalna liczba uczniów przybywających jednorazowo w sali, mała sala – 12, duża sala 20. Uczniowie zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych podczas pobytu w świetlicy. Rodzice zobowiązani są do zaopatrzenia dziecka w maseczkę. Zalecane jest jak najkrótsze przebywanie w świetlicy szkolnej i w miarę możliwości zapewnienie opieki własnej.
2. Przed przyjęciem uczniów do świetlicy sale będą wietrzone, oraz co godzinę w gtrakcie przebywania dzieci w świetlicy. Wyjścia na plac zabaw przewidywane są w godzinach od 09:30 -10:30 oraz 13:30- 14:30
3. Wszyscy uczniowie zobowiązani są do przestrzegania najwyższych standardów higienicznych tj. częstego mycia rąk, w szczególności przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
4. Uczniowie będą wypuszczani pojedynczo z sal.
5. Sale świetlicy, sprzęt sportowy, klocki po zajęciach będą dezynfekowane, zabrania się przynoszenia z domu własnych zabawek.
6. W uzasadnionej, wyjątkowej sytuacji rodzic, który potrzebuje zapisać dziecko do świetlicy szkolnej zobowiązany jest zwrócić się z prośbą do dyrektora szkoły, który podejmie decyzję.
§6
ZASADY WYDAWANIA POSIŁKÓW I KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI SZKOLNEJ 1. Uczniowie korzystają ze stołówki pod opieką wyznaczonego nauczyciela, w wyznaczonych godzinach, według oddzielnego harmonogramu.
§7
OBOWIĄZKI RODZICÓW
1.Dziecko przyprowadza/odbiera 1 osoba (zdrowa, bez jakichkolwiek objawów chorobowych).
2.Zakazuje się przyprowadzania do oddziału przedszkolnego i na zajęcia lekcyjne w klasach I-III dzieci z jakimikolwiek objawami choroby zakaźnej (kaszel, katar, duszności, podwyższona temperatura).
3.Rodzić zobowiązany jest do każdorazowego odbierania telefonu ze szkoły.
4.Jeśli w trakcie pobytu w oddziale przedszkolnym lub w klasach I-III dziecko będzie kasłać, kichać lub skarżyć się na ból, to zostanie odizolowane, a rodzic musi je odebrać w ciągu 1 godziny. Następnego dnia rodzic/opiekun może przyprowadzić dziecko wyłącznie po dostarczeniu zaświadczenia lekarskiego, że dziecko jest zdrowe.
§8
PROCEDURA NA WYPADEK PODEJRZENIA ZAKAŻENIA
1.Dziecko, u którego w trakcie pobytu w oddziale przedszkolnym lub w klasach I-III zaobserwowano duszności, kaszel, podwyższoną temperatura, zostaje bezzwłocznie odizolowane do tzw. IZOLATORIUM przez pracownika szkoły wskazanego przez dyrektora szkoły.
2.Pracownik ten zabezpiecza się w środki ochrony osobistej i pozostaje z dzieckiem do czasu przyjazdu rodziców, utrzymując min. 2 m odległości.
3.Nauczyciel zawiadamia dyrektora o zaistniałej sytuacji, a także bezzwłocznie telefonuje do rodzica/ opiekuna dziecka.
4.Dyrektor zawiadamia stację sanitarno – epidemiologiczną, w razie złego stanu dziecka dzwoni na 999 lub 112.
5.Pracownik, u którego w trakcie pobytu w placówce zaobserwowano duszności, kaszel, podwyższoną temperaturę zgłasza ten fakt dyrektorowi i bezzwłocznie udaje się do IZOLATORIUM.
6.Dyrektor bezzwłocznie zawiadamia odpowiednie służy, które podejmują dalsze kroki bezpieczeństwa.
Drodzy Rodzice!
Od poniedziałku 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I – III wracają do szkoły,
do tradycyjnego nauczania.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo dzieci oczekiwały na przywrócenie zajęć stacjonarnych, na bezpośredni kontakt z nauczycielem, na możliwość rozmowy i zabawy z rówieśnikami, nawet w ograniczonym wymiarze. Dzieci wiedzą już, że sytuacja zagrożenia epidemiologicznego niesie ze sobą wiele ograniczeń - nie wolno przytulić koleżanki
na powitanie, dzielić się śniadaniem, pożyczać swoich przyborów, nie wolno wyjść z klasą
do kina czy muzeum. Bardzo proszę, przypomnijmy dzieciom dlaczego tak się dzieje. Mówmy w domu i w szkole o konieczności zachowania reżimu sanitarnego i dystansu od innych osób. Wspólnie brzmiący komunikat, przekazywany przez pracowników szkoły i rodziców sprawi,
że dzieci będą postępować właściwie. Wsparcie rodziców jest dla dziecka bardzo ważne,
a rozmowa pozwoli na ujawnienie ich wahań, lęków i umożliwi zorganizowanie pomocy.
Od 18 stycznia zarówno dzieci, rodziców i pracowników szkoły obowiązują następujące wymogi i zalecenia dotyczące higieny i bezpieczeństwa:
Przypominam zasady organizacji pracy szkoły:
Organizacja lekcji
Organizacja przerw
Organizacja pracy stołówki szkolnej
Organizacja pracy świetlicy szkolnej
UWAGA!
Jeżeli Państwa dziecko wykazuje w domu objawy choroby (gorączka, kaszel, nudności lub ogólne osłabienie fizyczne) zachęcamy, aby pozostało w domu dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich (chorego dziecka, innych uczniów, nauczycieli, obsługi szkoły). Jednocześnie przypominam, że w takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z lekarzem.
Drodzy Państwo,
życzę dzieciom udanego powrotu do zajęć, dobrych relacji z rówieśnikami oraz szczerych rozmów z wychowawcami o ważnych dla nich problemach.
Życzę także Państwu i uczniom zdrowia, a dzieciom ponadto radości ze wspólnego przebywania i wspólnej nauki.
Serdecznie pozdrawiam
dyrektor szkoły
Zbigniew Mytkowski
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.
* ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
11. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dostępnych na stronach https://gis.gov.pl/ lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
Dyżur wakacyjny w przedszkolu przy SP20 im. Ks. Jana Twardowskiego:
28.06-02.06 2021r – 1 tydzień
05.07-09.07 2021r – 2 tydzień
12.07-16.07 2021r – 3 tydzień
19.07-23.07 2021r – 4 tydzień
TERMINY:
Dyżury w placówkach macierzystych:
Nadchodzące Święta to niezwykle podniosły oraz przepiękny czas, dlatego mamy przyjemność złożyć Państwu życzenia świąteczne.
Zdrowia, miłości oraz wiary i nadziei, by z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Oby tegoroczne Boże Narodzenie było pełne radości w gronie najbliższych osób, Święty Mikołaj nie żałował prezentów, a pierwsza gwiazdka spełniła najskrytsze marzenia.
A gdy Nowy Rok zapuka do drzwi, niech przyniesie same sukcesy.
Najserdeczniejsze życzenia składa
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 Zbigniew Mytkowski wraz z pracownikami.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "My Christmas" – "Moje Święta" w Zerówce.
W ostatnich dniach nasi Zerówkowicze oddali się świątecznej atmosferze i wykonali prace konkursowe o tematyce Bożego Narodzenia – angielskie słowniczki. Dziękujemy Wam za ich wykonanie – wszyscy jesteście naszymi Zwycięzcami.
Merry Christmas!
Prace plastyczne uczniów
W dniach 23-31 grudnia szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej:
23 grudnia 2020 w godzinach 7:00 - 16:00
24 grudnia 2020 w godzinach 7:00 - 12:00
28 - 30 grudnia 2020 w godzinach 7:00 - 16:00
31 grudnia 2020 w godzinach 7:00 - 12:00
Rodziców prosimy o zgłaszanie wychowawcy klasy potrzeby udziału w tych zajęciach.
Zgodnie ze stanowiskiem MEN w okresie od 9.11.20 do 31.12.20 opieką świetlicową mogą być objęci wyłącznie uczniowie, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Uczniowie klasy 2b w ramach zajęć kształtujących kreatywność wykonali prace plastyczne:
BAŁWANKA oraz PŁATEK ŚNIEGU.
Well done :)
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie poetyckim polegającym na napisaniu wiersza o naszym patronie, ks. Janie Twardowskim. Konkurs zorganizował Samorząd Szkolny. W jury zasiadły nauczycielki polskiego: p. Sylwia Zubelewicz oraz p. Małgorzata Kita, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i czuwanie nad przebiegiem konkursu.
Oceniając utwory jury brało pod uwagę oryginalność w ujęciu tematu, bogactwo środków poetyckich, kompozycję wiersza, język i ortografię.
Zostały przyznane nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy I – III: I miejsce - FILIP PROKOPOWICZ (z mamą Alicją) z kl. 1 a
II miejsce - LENA WAWRZYNIAK z kl. 2 a
III miejsce - MAJA TREŚCIŃSKA (z mamą Katarzyną Treścińską) z kl. 1 a
Klasy IV – VIII: I miejsce – POLA RODZIEWICZ z kl. 5 a
II miejsce – IGOR ŚRUDKA z kl. 7 a
III miejsce – NATALIA ARABCZYK - MOSIEWICZ z kl. 5 a
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie.
Po nagrody zgłaszać się będzie można po przerwie świąteczno - feryjnej do p. Patrycji Sęczawy - opiekuna SU.
Poniżej prezentujemy wyróżnione utwory:
FILIP PROKOPOWICZ (z mamą Alicją) kl. I a
Ksiądz Jan Twardowski
był niezwykłym poetą
i wielkim Polakiem,
co uczył szacunku
i zachwytu nad światem.
Kochał ludzi, zwierzęta,
był pełen skromności,
a jego poezja to skarbnica mądrości.
O jego twórczości powinny mówić wszystkie pokolenia,
gdyż ksiądz Jan uczył mądrego istnienia i przebaczenia.
Jest naszym patronem i my go szanujemy,
a za jego wiersze bardzo dziękujemy.
LENA WAWRZYNIAK kl. 2a
„Co w życiu ważne”
Dzisiaj w życiu pandemii covida
w głowie słychać Jego słowa,
by bliźniego swego miłować,
taka była Jego mowa.
Mówił, że nigdy nie wiadomo,
kiedy nasz czas się skończy,
więc trzeba wszystkie kłótnie szybko zakończyć.
Proste reguły miał w życiu swoim:
kochać i być dobrym człowiekiem z sercem na dłoni.
MAJA TREŚCIŃSKA (z mamą Katarzyną Treścińską) kl. I a
Ks. Jan Twardowski, to poeta znany,
jest naszym Patronem i to bardzo lubianym.
W holu szkoły wisi Jego portret duży,
całym swoim życiem na to sobie zasłużył.
Podczas wojny walczył jako żołnierz AK,
brał udział w powstaniu, taki przykład Polaka!
Świecenia kapłańskie przyjął w 1945 roku,
znowu zaczął pisać, kolejny tomik był w toku.
Pisał piękne wiersze, pełne ciepła, życzliwości.
Było w nich o radości, smutku oraz o miłości.
Jesteśmy dumni z Patrona naszego,
będziemy w życiu korzystać z niejednego cytatu Jego!
POLA RODZIEWICZ kl. 5a
„List do ks. Twardowskiego”
Czego nie powiesz,
zamieniasz w miłość.
Proste Twe słowo
tak wiele znaczy.
W każdym człowieku
dobro zobaczysz.
Skromny, pokorny
sługa Boży,
uczysz nas ludzi
po ziemi chodzić.
Spostrzec biedronkę, ptaka i żuczka...
IGOR ŚRUDKA kl. 7 a
„Ksiądz Twardowski”
Człowiek mądry, wykształcony,
Mentor i przyjaciel wielu,
W drogę z Bogiem ruszył niegdyś,
W drogę długą- bo do celu.
Boga umiłował i
Wiarę w sercu miał ogromną.
Dziwił często towarzysza
Filozofią swą przewrotną!
Bo rozmawiał z Nim o wszystkim.
Czasem nawet o biedronkach,
O przyjaźni, o miłości, smutku, żalu i przesądach.
I tak ramię w ramię z Bogiem,
Ksiądz wędrował dalej...
Lecz o ludziach przecież.
Nie zapomniał wcale!
Wiedzą i przemyśleniami dzielił się ochoczo.
Zawsze gotów do dyskusji,
Zawsze służąc im pomocą,
Wysłuchał każdego i mówił otwarcie,
Zabłąkanej duszy, zawsze dawał wsparcie.
Dzieciom czasu nie żałował,
Uczył, bawił i żartował,
Bo zabawa i cukierki...
Wywołują uśmiech wielki!
I ten uśmiech był jak dar,
Który ksiądz z wdzięcznością brał.
Wyróżnienia i nagrody
Zamknął ksiądz do swej komody.
Najważniejsze zaś medale
Nosił w swoim sercu stale.
To medale nadzwyczajne,
Każdy może taki mieć.
To nadzieja, miłość wiara,
Przyjaźń, szczerość, no i chęć!
Ksiądz Twardowski- człowiek wielki,
Człowiek iście wyjątkowy!
Z dumą mogę dziś powiedzieć:
Jest patronem mojej szkoły!
NATALIA ARABCZYK- MOSIEWICZ kl. 5a
„Anielskie przesłanie”
Poeta.
Kochany. Lubiany.
Przez ludzi
rozumiany.
Z mrówką, pająkiem, żabką, bożą krówką
za pan brat.
Kochający cały świat!
Ja – niesłuchająca rad, zbuntowana.
Przez wielu nielubiana.
Często potępiana.
Źle oceniana.
Nierozumiana.
On nie sądził.
Rozumiał każdego.
Nawet – tego najgorszego.
Wiem, że dziś z góry woła:
„Masz we mnie swego anioła”.
Twardowski Janie!
Niech wieść leci!
Bądź patronem
wszystkich niegrzecznych dzieci!
Zespół redakcyjny "Dwudziestki" ma zaszczyt przedstawić kolejny numer naszej uczniowskiej gazetki, tym razem online! Mamy nadzieję, że każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie. Miłego czytania!
Poniżej znajduje się bezpośredni link do głosowania.
Przygotuj swoje dane: numer PESEL, imię, nazwisko, nazwisko panieńskie matki oraz numer telefonu - które są niezbędne do prawidłowego oddania głosu.
Projekt klasy IIIa
Uczniowie klasy III a odbyli podróż w czasie do początków państwa polskiego. Odwiedzili osadę w Biskupinie oraz najstarsze polskie miasta: Kazimierz Dolny, Gniezno, Sandomierz, Poznań, Kalisz. Zgłębiali tajniki pracy archeologa. Poznali i prezentowali legendy o powstaniu miasta Krakowa, Warszawy i Gniezna. Zwiedzali zamki w Malborku, Niedzicy, Łęczycy i Bolkowie. Dowiedzieli się jak były zbudowane i jakie funkcje miały poszczególne elementy zamku. A wszystko to było możliwe w domu!
Zamki stały się inspiracją do wykonania własnych budowli z wykorzystaniem surowców wtórnych. Wystawę prac uczniów można zobaczyć w holu szkoły.
27 listopada 2020 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Kosmiczne podróże”, w którym uczestniczyło wiele szkół z całej Polski. Organizatorem konkursu była sieć Centrów i Parków Handlowych Auchan.
Celem tego przedsięwzięcia było poszerzanie wiedzy uczniów na temat kosmosu oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci.
W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas I-VIII naszej szkoły. Swoje prace wykonali indywidualnie i grupowo. Dzięki ich pomysłowości i estetyce prac szkoła zajęła I miejsce.
W nagrodę otrzymamy miniplanetarium do obserwacji kosmosu i zachodzących tam zjawisk.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie!