• Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego “Tell me about Poland”

     • 19 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego “Tell me about Poland”. W konkursie wzięło udział 34 uczniów klas szóstych z 9 szczecińskich szkół podstawowych: SP 35, SP 56, SP 61, SP 3, SP 51, SP 10, SP 20, SP 37, SP 59. Test konkursowy przeprowadzony został w języku angielskim  za pomocą aplikacji Kahoot, tablicy interaktywnej oraz smartfonów. Zagadnienia konkursowe sprawdzały wiedzę z zakresu polskiej historii, geografii, kultury, tradycji i obyczajów. Najlepszymi anglojęzycznymi ambasadorami wiedzy o naszym kraju okazały się uczennice: Maja Dębczak i Aleksandra Ejsmont ze Szkoły Podstawowej nr 56, które zajęły I miejsce. Równie wspaniale wypadli Krystian Tądel i Wojciech Sondej ze Szkoły Podstawowej nr 10, zajmując II miejsce. III miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 37 w składzie - Michał Biskupski i Michał Życiński. Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

      Reprezentantami naszej szkoły byli Wiktor Jurgielewicz i Jakub Wiloch  z kl. 6 a oraz Marek Ratajski i Marcin Marciniak z kl.6 c. Ten  zespół zajął 7 miejsce z równie dobrym wynikiem 23 na 30 poprawnych odpowiedzi.  Konkurs zorganizowały:  Ilona Wójcikowska, Dorota Czeremcha- Olszewska oraz Violetta Pałka, nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 20.

       

    • POZYTYWNA UWAGA
     • POZYTYWNA UWAGA

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Pozytywna uwaga”.

      Zrodził się on w Szkole Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku, chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie.  

      „Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda? Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne” – tak mówią rodzice, założyciele tej akcji.

       Nasza szkoła także chce pracować nad  poczuciem wartości u naszych uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, ale dobra uwaga od nauczyciela zostaje na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet, jeśli nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.

      Wszystkie informacje na temat akcji można znaleźć na stronie: pozytywnauwaga.pl lub na Facebooku.

     • 13.11.19r. Zebrania z rodzicami

     • Szanowni Państwo, zapraszamy rodziców na zebrania 13 listopada 2019r. wg poniższego harmonogramu:

      Klasa     Wychowawca                                              Godzina     Sala

      0             Anna Chrystou, Małgorzata Lickiewicz        18:00            21

      1a           Patrycja Sęczawa                                        18:00            5

      1b           Anna Wilk                                                     18:00            24

      2a           Małgorzata Grzeszczak                                18:00            7

      2b           Mirella Baranowska                                      18:00            23

      3a           Magdalena Czugała                                      18:00           biblioteka

      3b           Małgorzata Lorenc                                        18:00           22

      4a           Sylwia Zubelewicz                                         18:00          8

      5a           Violetta Pałka                                                 17:00          3

      5b           Dorota Czeremcha-Olszewska                      17:00          6

      6a           Barbara Kaszubowska                                   17:00         23

      6b           Marzena Próba                                              17:00          24

      6c           Katarzyna Rajmund                                       17:00          7

      7a           Iwona Chyżowska-Kwiecień                          17:00          2

      7b           Ewa Ziemkiewicz                                           17:00          26

      8a           Renata Gryciuk                                              17:00          5

      8b           Małgorzata Kita                                              17:00          8


    • "W jesienne popołudnie.."
     • "W jesienne popołudnie.."

     • 23 października 2019 r. w piękne jesienne popołudnie w sali sportowej naszej szkoły miało miejsce uroczyste spotkanie przedstawicieli rodziców poszczególnych klas. Zostało ono zainicjowane przez pana dyrektora Zbigniewa Mytkowskiego w podziękowaniu za dotychczasową owocną współpracę.

      Spotkanie było zatytułowane "W jesienne popołudnie.." - prezentowali się na nim uczniowie naszej szkoły od najmłodszych przedszkolaków, które inscenizowały wiersz Jana Brzechwy "Na straganie" i śpiewały jesienną piosenkę, aż po uczniów klas starszych, którzy recytowali wiersze ks. Jan Twardowskiego- Patrona naszej szkoły. Całość uświetnił chór pod dyrekcją p. Patrycji Sęczawy, który zachęcił rodziców do wspólnego śpiewania znanych piosenek "Wsiąść do pociągu" i "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy" – nasi rodzice spisali się na medal. Przy jesiennej herbacie i dobrym ciastku, był czas na dyskusje i rozmowy, których często brakuje w codziennej gonitwie. Wszystkim czas upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze. Rodzice chętnie również wzięli udział w konkursie stając w szranki z dziećmi - było dużo śmiechu i radosnych chwil.

      Takie spotkania jednoczą całą społeczność szkolną, a także otwierają nowe możliwości współpracy. Są jedną z form aktywnego włączania rodziców w życie szkoły. Pozwalają też poczuć się rodzicom docenionym w realizowaniu funkcji wychowawczej i edukacyjnej szkoły.

      Magdalena Czugała

   • Aktualności

      • Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego “Tell me about Poland”

       19 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego “Tell me about Poland”. W konkursie wzięło udział 34 uczniów klas szóstych z 9 szczecińskich szkół podstawowych: SP 35, SP 56, SP 61, SP 3, SP 51, SP 10, SP 20, SP 37, SP 59. Test konkursowy przeprowadzony został w języku angielskim za pomocą aplikacji Kahoot, tablicy interaktywnej oraz smartfonów. Zagadnienia konkursowe sprawdzały wiedzę z zakresu polskiej historii, geografii, kultury, tradycji i obyczajów. Najlepszymi anglojęzycznymi ambasadorami wiedzy o naszym kraju okazały się uczennice: Maja Dębczak i Aleksandra Ejsmont ze Szkoły Podstawowej nr 56, które zajęły I miejsce. Równie wspaniale wypadli Krystian Tądel i Wojciech Sondej ze Szkoły Podstawowej nr 10, zajmując II miejsce. III miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 37 w składzie - Michał Biskupski i Michał Życiński. Laurea

     • POZYTYWNA UWAGA
      • POZYTYWNA UWAGA

       Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Pozytywna uwaga”.

       Zrodził się on w Szkole Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku, chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie.

      • 13.11.19r. Zebrania z rodzicami

       Szanowni Państwo, zapraszamy rodziców na zebrania 13 listopada 2019r. wg poniższego harmonogramu:

       Klasa Wychowawca Godzina Sala

       0 Anna Chrystou, Małgorzata Lickiewicz 18:00 21

       1a Patrycja Sęczawa 18:00 5

     • "W jesienne popołudnie.."
      • "W jesienne popołudnie.."

       23 października 2019 r. w piękne jesienne popołudnie w sali sportowej naszej szkoły miało miejsce uroczyste spotkanie przedstawicieli rodziców poszczególnych klas. Zostało ono zainicjowane przez pana dyrektora Zbigniewa Mytkowskiego w podziękowaniu za dotychczasową owocną współpracę.

       Spotkanie było zatytułowane "W jesienne popołudnie.." - prezentowali się na nim uczniowie naszej szkoły od najmłodszych przedszkolaków, które inscenizowały wiersz Jana Brzechwy "Na straganie" i śpiewały jesienną piosenkę, aż po uczniów klas starszych, którzy recytowali wiersze ks. Jan Twardowskiego- Patrona naszej szkoły. Całość uświetnił chór pod dyrekcją p. Patrycji Sęczawy, który zachęcił rodziców do wspólnego śpiewania znanych piosenek "Wsiąść do pociągu" i "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy" – nasi rodzice spisali się na medal. Przy jesiennej herbacie i dobrym ciastku, był czas na dyskus