• Jesienny konkurs "Dyniowe cudaki"

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dyniowe cudaki.

Mimo złej aury spowodowanej pandemią dzieci z klas 0-3 aktywnie zaangażowały się w wykonanie prac konkursowych "Dyniowe cudaki". Twórczość dzieci przeszła najśmielsze oczekiwania! Przed komisją konkursową stoi teraz nie lada wyzwanie, bowiem każda praca jest wyjątkowa. Przekonajcie się sami i obejrzyjcie galerię prac :) Zapraszamy!

Już wkrótce ogłosimy zwycięzców konkursu :)

• Składanie wniosków o świadczenie socjalne (świąteczne) z ZFŚS

• Obowiązuje nowy wzór formularza!

Wnioski można pobrać ze szkolnej strony internetowej lub  z portierni szkoły

W przypadku osób, które złożyły już wniosek (na dotychczasowym wzorze formularza) nie ma obowiązku ponownego składania wniosku.

Szczegóły w zakładce ZFŚS

Szanowni Państwo,
            Nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, emeryci i renciści – byli pracownicy szkoły, dla których szkoła  była ostatnim miejscem zatrudnienia przed przejściem na emeryturę, rentę lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne oraz emeryci, renciści i nauczyciele pobierający nauczycielskie świadczenie kompensacyjne ze zlikwidowanych placówek, wskazani przez organ prowadzący.

Uprzejmie informuję, że w okresie 31.10.2020r. do 16.11.2020r. można składać wnioski o świadczenie socjalne - świąteczne z ZFŚS.

Z uwagi na stan epidemiczny wnioski można dostarczyć:

1. Pocztą tradycyjną na adres szkoły :
              Szkoła Podstawowa nr 20 im. Ks. Jana Twardowskiego
              70-025 Szczecin, ul. Dobrzyńska 2
            2. Pocztą elektroniczną:
              Zeskanowany wniosek wraz z podpisem wnioskodawcy na adres email:
              sp20@miasto.szczecin.pl
            3. Wrzucić do skrzynki znajdującej się w portierni szkoły – wejście główne .

Z poważaniem,
            Zbigniew Mytkowski

• Nauczanie zdalne

• Szanowni Rodzice, Nauczyciele !

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

Podczas nauczania zdalnego obowiązuje aplikacja MS Teams. Kody dostępu  do aplikacji  zostały wcześniej przekazane wszystkim uczniom klas IV – VIII. Lekcje zdalne odbywać się będą według dotychczasowego planu lekcji. Rzeczywisty czas przebywania dziecka przy komputerze podczas jednostki lekcyjnej nie może przekroczyć 30 minut. Rodzice dzieci, które nie mają dostępu do komputera powinni ten fakt zgłosić dyrektorowi szkoły. Dzieci, które mają ograniczony dostęp do komputera, za zgodą dyrektora szkoły mogą wyjątkowo korzystać z komputera w szkole. Lekcje w trybie zdalnym są obowiązkowe i będzie sprawdzana obecność. Nieobecność ucznia na lekcji należy usprawiedliwić według obowiązujących w szkole zasad.

Inne ustalenia:

• świetlica szkolna funkcjonować będzie według dotychczasowych godzin pracy. Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać wyłącznie dzieci oddziału przedszkolnego oraz dzieci klas I-III.
            • dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas I-III będą wydawane posiłki  według dotychczasowego porządku.
            • dokonane opłaty za obiady w klasach IV – VIII, w zależności od rozwoju sytuacji będą przechodziły na kolejne miesiące lub nastąpi zwrot wpłaconych kwot.
            • wszelkie informacje będą przekazywane poprzez stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny Librus, aplikację MS Teams – zebrania z rodzicami.
            • w okresie najbliższych dwóch tygodni zawieszona będzie działalność boiska sportowego Orlik.

Zbigniew Mytkowski

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy!

• Od poniedziałku 19 października 2020r. w naszej szkole trwa Tydzień Uczniowskiej SuperMocy! Stwórzmy możliwość i dajmy szansę uczniom poznać siebie oraz swoje mocne strony! Poprzez tę akcję chcemy sprawić, aby na hasło „moja mocna strona” w sali lekcyjnej nie panowała cisza, podczas której będziemy słyszeć brzęczenie muchy, a uczniowie nie robili zdziwionej miny, jakby ktoś prosił o podanie równania reakcji, w której powstaje aldehyd trifosfoglicerynowy. Ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony! Warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu - powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz mega wielkie poczucie spełnienia. I nawet, gdy coś się nie powiedzie, to i tak ma się poczucie, że było warto spróbować!

Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej będzie młodym ludziom ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia, a później wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.W holu naszej szkoły stanęły dwie tablice z inspirującymi cytatami, powstały też Skrzydła Mocy - pióra tworzyli uczniowie pisząc na nich to, o czym marzą, co w sobie lubią! Powstała też mini-fotobudka, w której  można zrobić sobie Mocarne zdjęcie. Szukamy inspiracji oglądając „Cyrk motyli”, odkrywamy moc swoich imion, rozmawiamy o rzeczach ważnych i jeszcze ważniejszych... Działamy!

Zachęcamy  Państwa Rodziców, aby także porozmawiali ze swoimi Pociechami.

Niech MOC będzie z nami!