• JESIENNE POPOŁUDNIE

     • Wieczorem 16 listopada 2021 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 20 mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu "Jesienne popołudnie" . To urocze spotkanie z poezją, muzyką i tańcem dedykowane było przedstawicielom rodziców poszczególnych klas i zostało zainicjowane przez Pana Dyrektora Zbigniewa Mytkowskiego.

      Podczas imprezy uczniowie prezentowali swoje talenty: recytacji, tańca i śpiewu. Chór pod dyrekcją p. Patrycji Sęczawy, wraz z towarzyszącymi nauczycielami akompaniującymi na instrumentach - p. Małgorzata Chamera, p. Jacek Czugała, p. Magdalena Czugała, p. Mirella Baranowska - zachęcił rodziców do wspólnego śpiewania znanych piosenek: "Koncert jesienny na dwa świerszcze", "Płoną góry, płoną lasy" oraz "Wygasa ognisko".

      Uczniowie klas 1a i 1b zaprezentowali przygotowane wraz z wychowawczyniami p. Mirellą Baranowską i p. Małgorzatą Grzeszczak taniec do melodii "Jerusalema" oraz piosenkę "Pada deszcz".

      Mogliśmy także obejrzeć prezentacje taneczne: Weroniki Janiak z kl. 2 a, Martyny Rudnickiej z Kamilem Spodniewskim oraz Mai Wawrowskiej. Całe wydarzenie przeplatane było pięknymi wierszami o różnych obliczach jesieni, które recytowali: Zofia Sidorowicz, Victoria Rice, Sara Nazzal oraz Miłosz Mikszo. Jesienną inscenizację wykonały Julia Woźnicka i Karolina Tymczyszyn z kl. 6A przygotowane przez p. Beatę Pusiak – Marek. Całą imprezę poprowadziły: Barbara Strzelczyk i Kaja Weiss.

      Po występach przy jesiennej herbacie i dobrym ciastku, był czas na dyskusje, rozmowy, których często brakuje w codziennej gonitwie oraz na zaplanowanie kolejnych działań w szkole. Wszystkim uczestnikom czas upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

      Tego rodzaju spotkania jednoczą całą społeczność szkolną, a także otwierają nowe możliwości współpracy. Są jedną z form aktywnego włączania rodziców w życie szkoły i docenienia ich uczestnictwa w realizowaniu funkcji wychowawczej i edukacyjnej placówki.

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy od samego rana. Na każdej przerwie słychać było piosenki patriotyczne, a na ekranie w holu prezentowane były najważniejsze wydarzenia i postacie związane z walką o wolność i niepodległość. O godz. 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewaliśmy wspólnie 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie uczestniczyli też w grze polegającej na odszyfrowaniu kodów QR i odtworzeniu w kolejności chronologicznej wydarzeń z historii Polski od 1795 do 1989r. Na koniec wszyscy chętni mogli zmierzyć się w quizie "Jak dobrze znasz hymn Polski". Emocji było co niemiara! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym. 

     • Pokaz mody patriotycznej

     • Z okazji Święta Niepodległości klasy młodsze zorganizowały pokaz mody patriotycznej, czyli biało-czerwonej. Dzieci prezentowały piękne stroje na szkolnym czerwonym dywanie. Zapraszamy do zdjęć!

     • KOMUNIKAT: Składanie wniosków o świadczenie socjalne (świąteczne) z ZFŚS

     • Składanie wniosków o świadczenie socjalne (świąteczne) z ZFŚS

      Obowiązuje wzór formularza!

      Wnioski można pobrać ze szkolnej strony internetowej lub  z portierni szkoły

      Szanowni Państwo,
      Nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, emeryci i renciści – byli pracownicy szkoły, dla których szkoła  była ostatnim miejscem zatrudnienia przed przejściem na emeryturę, rentę lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne oraz emeryci, renciści i nauczyciele pobierający nauczycielskie świadczenie kompensacyjne ze zlikwidowanych placówek, wskazani przez organ prowadzący.

      Uprzejmie informuję, że  do dnia 20.11.2021r. można składać wnioski o świadczenie socjalne - świąteczne z ZFŚS.

      Z uwagi na stan epidemiczny wnioski można dostarczyć:

      1. Pocztą tradycyjną na adres szkoły:
       Szkoła Podstawowa nr 20 im. Ks. Jana Twardowskiego
       70-025 Szczecin, ul. Dobrzyńska 2
      2. Pocztą elektroniczną:
       Zeskanowany wniosek wraz z podpisem wnioskodawcy na adres email:
       sp20@miasto.szczecin.pl
      3. Wrzucić do znajdującej się w portierni szkoły skrzynki – wejście główne.

      Z poważaniem,
      Zbigniew Mytkowski
      Dyrektor szkoły

      Druk do pobrania:

      Wniosek o świadczenie z ZFŚS w SP20

       

     • "Drzewa w parkach i lasach" - zielnik klasy 1a

     • Dzieci z  klasy 1a podczas zajęć z edukacji przyrodniczej  wspólnie stworzyły piękny zielnik. Do pracy wykorzystały różne materiały przyrodnicze: liście drzew występujących w parkach i lasach oraz ich owoce. Wykonanie zielnika miało na celu nabycie umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów i gatunków roślin, poznanie siedlisk, w których występują oraz czerpanie radości, jaką daje obcowanie z przyrodą.

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Dyniowe cudaki"

     • Z wielką przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty jesienny konkurs „Dyniowe cudaki”. Wybór był naprawdę trudny. Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe!  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

      A o to wyniki:

      I miejsce - Mateusz Rodziewicz, kl. 1a

      II miejsce - Filip Prokopowicz, kl. 2a

      III miejsce - Nikola Matczak, kl. 1b

      Wyróżnienie otrzymali: 

      Martyna Malinowska, kl. 1b

      Hanna Grążawska, kl. 0

      Szczepaniak Alicja, kl. 1a

      Magdalena Osadkowska, kl. 1b

      Pavlo Filinskyi, kl. 3b

      Maja Buzalska, kl. 1a

      Amelia Kieruczenko, kl. 2a

      Krzysztof Sikora, kl. 0

      Oliwia Lis, kl. 3b

      Tomasz Janoszewski, kl. 0

      Mikołaj Zinkel, kl. 1a

      Nadia Wojewska-Flis, kl. 2a

      Jakub Sochacki, kl. 3b

      Nikodem Lis, kl. 1b

      Vanessa Sulikowska, kl. 1a

      Nel Kuś, kl. 0

      Pola Jabłonowska, kl. 1a

      Natalia Pietras, kl. 0

      Wiktoria Gniot, kl. 1a

      Nikola Wojewska-Jasińska, kl. 0

      Wszystkim laureatom i  uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

      Zwycięzcy zostaną nagrodzeni dyplomem i upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

      Organizatorzy: Mirella Baranowska, Paulina Bonter-Burdzicka, Małgorzata Grzeszczak.

     • Akcja ekologiczna "Szkoła w kwiatach"

     • W dniu 28 października uczniowie klas 0-3 wzięli udział w akcji ekologicznej "Szkoła w kwiatach". Dzieci z wielkim zaangażowaniem sadziły cebulki krokusów, tulipanów, szafirków, narcyzów oraz innych przyniesionych przez siebie wiosennych kwiatów. Był to czas wspólnej, wspaniałej zabawy! Teraz czekamy na efekty swojej pracy. Mamy nadzieję, że wszystkie kwiatki wyrosną i będą piękną ozdobą naszej szkoły. Dziękujemy za uczestnictwo w akcji.  Do wiosny!!!     (więcej zdjęć w albumie foto.) Po powrocie z akcji "k" ;-) 5 listopada, dzieci kl. 3a również posadziły przyniesione przez siebie cebule pięknych narcyzów, szafirków, hiacyntów i ... Do wiosny czekamy!!!  Będzie pięknie i kolorowo! (i jeszcze kilka zdjęć do albumu ;-).

   • Aktualności

      • JESIENNE POPOŁUDNIE

       Wieczorem 16 listopada 2021 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 20 mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu "Jesienne popołudnie" . To urocze spotkanie z poezją, muzyką i tańcem dedykowane było przedstawicielom rodziców poszczególnych klas i zostało zainicjowane przez Pana Dyrektora Zbigniewa Mytkowskiego.

      • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

       Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy od samego rana. Na każdej przerwie słychać było piosenki patriotyczne, a na ekranie w holu prezentowane były najważniejsze wydarzenia i postacie związane z walką o wolność i niepodległość. O godz. 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewaliśmy wspólnie 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie uczestniczyli też w grze polegającej na odszyfrowaniu kodów QR i odtworzeniu w kolejności chronologicznej wydarzeń z historii Polski od 1795 do 1989r. Na koniec wszyscy chętni mogli zmierzyć się w quizie "Jak dobrze znasz hymn Polski". Emocji było co niemiara! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

      • Pokaz mody patriotycznej

       Z okazji Święta Niepodległości klasy młodsze zorganizowały pokaz mody patriotycznej, czyli biało-czerwonej. Dzieci prezentowały piękne stroje na szkolnym czerwonym dywanie. Zapraszamy do zdjęć!

      • KOMUNIKAT: Składanie wniosków o świadczenie socjalne (świąteczne) z ZFŚS

       Składanie wniosków o świadczenie socjalne (świąteczne) z ZFŚS

       Obowiązuje wzór formularza!

       Wnioski można pobrać ze szkolnej strony internetowej lub z portierni szkoły

       Szanowni Państwo,
       Nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, emeryci i renciści – byli pracownicy szkoły, dla których szkoła była ostatnim miejscem zatrudnienia przed przejściem na emeryturę, rentę lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne oraz emeryci, renciści i nauczyciele pobierający nauczycielskie świadczenie kompensacyjne ze zlikwidowanych placówek, wskazani przez organ prowadzący.

      • "Drzewa w parkach i lasach" - zielnik klasy 1a

       Dzieci z klasy 1a podczas zajęć z edukacji przyrodniczej wspólnie stworzyły piękny zielnik. Do pracy wykorzystały różne materiały przyrodnicze: liście drzew występujących w parkach i lasach oraz ich owoce. Wykonanie zielnika miało na celu nabycie umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów i gatunków roślin, poznanie siedlisk, w których występują oraz czerpanie radości, jaką daje obcowanie z przyrodą.

      • Rozstrzygnięcie konkursu "Dyniowe cudaki"

       Z wielką przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty jesienny konkurs „Dyniowe cudaki”. Wybór był naprawdę trudny. Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe! (zdjęcia w albumie fotograficznym)

       A o to wyniki:

       I miejsce - Mateusz Rodziewicz, kl. 1a

       II miejsce - Filip Prokopowicz, kl. 2a

      • Akcja ekologiczna "Szkoła w kwiatach"

       W dniu 28 października uczniowie klas 0-3 wzięli udział w akcji ekologicznej "Szkoła w kwiatach". Dzieci z wielkim zaangażowaniem sadziły cebulki krokusów, tulipanów, szafirków, narcyzów oraz innych przyniesionych przez siebie wiosennych kwiatów. Był to czas wspólnej, wspaniałej zabawy! Teraz czekamy na efekty swojej pracy. Mamy nadzieję, że wszystkie kwiatki wyrosną i będą piękną ozdobą naszej szkoły. Dziękujemy za uczestnictwo w akcji. Do wiosny!!! (więcej zdjęć w albumie foto.) Po powrocie z akcji "k" ;-) 5 listopada, dzieci kl. 3a również posadziły przyniesione przez siebie cebule pięknych narcyzów, szafirków, hiacyntów i ... Do wiosny czekamy!!! Będzie pięknie i kolorowo! (i jeszcze kilka zdjęć do albumu ;-).