• Światowy Dzień Wody

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

      22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tego powodu uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko. Na lekcjach rozmawialiśmy o właściwościach wody, jej znaczeniu w przyrodzie i dla człowieka oraz sposobach jej ochrony. Uczniowie klas czwartych wykonywali doświadczenia z rzeżuchą, w których wykazali, że woda jest niezbędna do wzrostu i rozwoju roślin. Klasy piąte wzięły udział w pokazie eksperymentów związanych z wodą, przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i uczniów klas starszych.  Klasy ósme uczestniczyły w programie edukacyjnym Polskiej Akcji Humanitarnej „Światowy Dzień Wody z PAH”. Dzięki obchodom tego święta uświadomiliśmy sobie, jak ważna jest ochrona i oszczędzanie wody, ponieważ jej zasoby na Ziemi są mocno ograniczone. Każdy z nas robiąc nawet mały krok w celu ochrony wody, przyczynia się do przyspieszenia zmian prowadzących do opanowania kryzysu wodnego na świecie.

     • Dzień Mózgu

     • DZIEŃ MÓZGU

      18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Aby mieć zdrowy i sprawny mózg, trzeba go gimnastykować, dlatego nauczyciele przedmiotów matematyczno - przyrodniczych przygotowali dla uczniów różne łamigłówki, zagadki, rebusy i krzyżówki. Uczniowie, którzy poprawnie rozwiązali zadania, otrzymali ocenę celującą z wybranego przedmiotu. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.

     • Strefa Ciszy w SP20

     • Na początku roku szkolnego uczniowie przedstawili swoje propozycje co do inwestycji koniecznych, by polepszyć funkcjonowanie placówki. Projektem, który wygrał, było stworzenie strefy relaksu i ciszy dla uczniów. Ze środków pozyskanych w ramach festynu bożonarodzeniowego, inwestycja właśnie ujrzała światło dzienne. Teraz w czasie przerw uczniowie mogą wypoczywać w strefie ciszy "Cichy Las".

     • Lekcje wychowawcze nie muszą być nudne!

     • Uczniowie klasy 8a przygotowali się do lekcji pt. Subkultury młodzieżowe i ich geneza.Każdy człowiek uczestniczy w kulturze swojego kraju (cyt. Bogdan Suchodolski).W każdym też społeczeństwie mogą istnieć grupy ludzi o charakterystycznej odrębności, tworzące subkultury. Jakub, Patryk oraz Natalia w ciekawy sposób opowiedzieli o grupach ludzi, w których ich członkowie realizują własne dążenia, pragnienia i zaspokajają swoje potrzeby, preferując i stosując inny styl życia, inne systemy wartości, odmienne normy i zasady postępowania niż te, które przyjmuje ogół społeczeństwa, w którym żyją. Uczniowie postawili sobie pytanie, czy jesteśmy wobec siebie tolerancyjni?

      wychowawca: Żanetta Petryniak

     • Szkolny konkurs wiedzy o Polsce w języku angielskim Tell Me about Poland

     • Przed feriami uczniowie klas IV-VIII poznali wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Polsce w języku angielskim Tell Me about Poland. Jak widać po minach uczestników niektóre pytania zaskoczyły ich poziomem trudności, jednak wyniki pokazują, że wiedza o Polsce i umiejętności językowe są na właściwym poziomie. Thank you for taking part, well done.

     • Wyniki Konkursu Bezpieczny Internet

     • Konkurs Bezpieczny Internet wygrały:

      I miejsce - Ola Piątek (1B) i Zuza Sienkiewicz (1B)

      II miejsce - Franek Drapała (1B) i Amelia Kieruczenko, Klaudia Karpińska (3A)

      III miejsce - Natalia Ratajczyk, Hela Jurszo (3A) i Milena Stwora, Ania Krywka, Julia Maślak (3A)

      Gratulujemy!!!

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

     • Drodzy Rodzice

     • ZAPRASZAMY wszystkich rodziców wraz z dziećmi 02 lutego 2023 r.  na Dzień Otwarty Szkoły.

      W programie:

      Prezentacje sal

      Zajęcia plastyczne

      Pokaz Robotyki

      Zajęcia sportowe itp.

     • Drodzy Rodzice

     • Od 6 marca 2023 r. w naszej szkole rozpocznie się rekrutacja do klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych. Wszelkie informacje dostępne są w zakładce O szkole/ Rekrutacje. Zapraszamy.

  • Aktualności

     • UWAGA

      Zmiany terminów naboru do szkoły i przedszkola!

      Termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych został przesunięty.

      Wnioski o przyjęcie będą mogli Rodzice składać od dnia 4 marca 2021 r. do dnia 24 marca 2021 r. za pośrednictwem systemu Nabór.

     • Zajęcia otwarte dla grupy "Maki" z PP Nr 38

      Dnia 19.02.2021 r. w piątkowe popołudnie gościliśmy w naszej szkole grupę "Maki" z Publicznego Przedszkola Nr 38 usytuowanego w dzielnicy Pomorzany w Szczecinie. Przygotowaliśmy dla nich lekcję muzyki z elementami afrykańskich tańców, zajęcia plastyczne połączone z szalonymi eksperymentami oraz gry i zabawy ruchowe. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach i z zaangażowaniem wykonywały poszczególne zadania. Na zakończenie wszyscy goście otrzymali upominki - dyplomy, zdjęcia z naszej szkoły na tle afrykańskiej fototapety oraz balony. Cała impreza przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze. Zajęcia przygotowali nauczyciele: p. Mirella Baranowska, p. Anna Wilk oraz p. Patrycja Sęczawa. Fotografował p. Jacek Czugała

    • Dwudziestka
     • Dwudziestka

      Redakcja gazetki szkolnej "Dwudziestka" ma zaszczyt zaprosić zarówno swoich wiernych, jak i nowych czytelników, do lektury najnowszego numeru naszego czasopisma. Mamy nadzieję, że spełnimy Wasze oczekiwania.

     • WEBINARIUM DLA RODZICÓW

      Serdecznie zapraszam rodziców klas 4 - 8

      na webinarium

      „PROBLEMY PSYCHICZNE, SPOŁECZNE ZWIĄZANE Z DŁUGIM OKRESEM NAUKI DOMOWEJ.

      RODZINA W NURCIE ZDALNEGO NAUCZANIA”

      we wtorek 2 marca 2021r. o godzinie 17:15 na platformie TEAMS.

      Pedagog szkolny Bożena Sajewicz

     • Minecraft i Sims na historii

      Na historii w kl.5 w myśl zasady "uczyć bawiąc" poznajemy kulturę Bizantyjczyków i Arabów wykonując budowle w stylu bizantyjskim w Minecrafcie, urządzając wnętrza z iście bizantyjskim przepychem w Simsach i tworząc chmury pojęć w Word Art Cloud Creator.

     • Valentine's Day Cards

      Uczniowie naszych najmłodszych klas wykonali w minionym tygodniu na lekcjach angielskiego kolorowe kartki walentynkowe dla swoich najbliższych, kolegów i sympatii. Happy Valentine's Day!

     • Książeczki edukacyjne na przyrodzie w 4b

      I kto powiedział, że nauka musi być nudna? Uczniowie klasy 4b wykorzystują na lekcjach przyrody proste narzędzia TIK. Nie trzeba dodawać, że takie metody dla większości uczniów są atrakcyjne. Komputer jest nie tylko nieodzownym narzędziem i służy jako forma rozrywki, ale i narzędziem pracy. Uczniowie klasy 4b z ochotą i zaangażowaniem umieszczają nowo poznane treści, tym razem w stworzonych książeczkach edukacyjnych.

     • WEBINARIUM DLA RODZICÓW

      Serdecznie zapraszam rodziców klas 1 - 2

      na webinarium

      „TRUDNE EMOCJE DZIECI PODCZAS PANDEMII, JAK SOBIE RADZIĆ W DOMU I W SZKOLE?”

      w czwartek 11 lutego 2021r. o godzinie 17:15 na platformie TEAMS.

      Pedagog szkolny Iwona Sondej - Ciszewska

     • Laureaci konkursu "Wokół symboli narodowych"

      ​​​​​​​Leon Żwirbliński, kl. 3a - 45 pkt I miejsce

      Filip Alkśnin, kl. 3a - 43 pkt I miejsce

      Paweł Piotrowski, kl. 3a - 41 pkt II miejsce

      Aleksandra Szeszko, kl. 3a - 39 pkt II miejsce

      Oliwia Komorowska, kl. 3b - 39 pkt II miejsce

      Kajetan Przybecki, kl. 2b - 39 pkt II miejsce

      Michał Acewicz, kl. 3b - 38 pkt II miejsce

     • „PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”

      AKCJA CHARYTATYWNA

      Uczniowie klas 0 - III wraz z wychowawcami ogłaszają zbiórkę karmy oraz wyściółek, legowisk dla zwierząt w schronisku.

      Celem akcji jest niesienie pomocy bezbronnym i bezdomnym zwierzętom.

      Schronisko zgłasza zapotrzebowanie głównie na karmy mokre (zarówno dla psów, jak i kotów). Sucha karma także jest przyjmowana. Pojawia się jednak prośba o zakup karmy ze średniej półki (np. pedigree, whiskas itp.). Karmy najtańsze pochodzące z dyskontów nie są przez zwierzaki ze schroniska zjadane.

    • MODELOWANIE NA LEKCJACH BIOLOGII
     • MODELOWANIE NA LEKCJACH BIOLOGII

      Nauka biologii nie jest nudna!

      Wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy samodzielnie wykonali z różnych materiałów modele pomocne w poznawaniu budowy komórek (klasa V a) oraz modele DNA (klasa VIII a i VIII b). Kreatywność naszych uczniów nie zna granic. Niektóre modele komórek zostały wykonane z pysznej galaretki i owoców, a modele DNA z pianek i żelków. Wyglądały smakowicie, dlatego szybko zostały zjedzone. Dobrze, że efekty pracy uczniów udało się utrwalić na zdjęciach. Zobaczcie sami:

     • LAPBOOKI O OWADACH

      Projekt klas szóstych z biologii

      Choć za oknami zima, szóstoklasiści na lekcjach biologii już czują wiosnę. Uczniowie klasy VI a i VI b wykonali piękne i kolorowe lapbooki o owadach. Przenieście się z nimi do fascynującego świata insektów i obejrzyjcie efekty ich pracy.

     • Konkurs Świetlik

      Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w kolejnej edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych – Świetlik.

      To już XIV edycja.

      Test konkursowy odbędzie się 9 marca.

      Z uwagi na stan epidemii, terminy mogą ulec zmianie.

      W XIV edycji Konkursu opłata wynosi 10zł.

      Kwotę 10 zł wraz z niezbędną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego (do wydruku na stronie organizatora konkursu) należy dostarczyć do 11 lutego w zaklejonej kopercie z opisem: Konkurs Świetlik, z imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz podaną klasą.