• PODRÓŻE W PRZESZŁOŚĆ

     • Projekt klasy IIIa

      Uczniowie klasy III a odbyli podróż w czasie do początków państwa polskiego. Odwiedzili osadę w Biskupinie oraz najstarsze polskie miasta: Kazimierz Dolny, Gniezno, Sandomierz, Poznań, Kalisz. Zgłębiali tajniki pracy archeologa. Poznali i prezentowali legendy o powstaniu miasta Krakowa, Warszawy i Gniezna. Zwiedzali zamki w Malborku, Niedzicy, Łęczycy i Bolkowie. Dowiedzieli się jak były zbudowane i jakie funkcje miały poszczególne elementy zamku. A wszystko to było możliwe w domu!

      Zamki stały się inspiracją do wykonania własnych budowli z wykorzystaniem surowców wtórnych. Wystawę prac uczniów można zobaczyć w holu szkoły.

     • Wygraliśmy konkurs!

     • 27 listopada 2020 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Kosmiczne podróże”, w którym uczestniczyło wiele szkół z całej Polski. Organizatorem konkursu była sieć Centrów i Parków Handlowych Auchan.

      Celem tego przedsięwzięcia było poszerzanie wiedzy uczniów  na temat kosmosu oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci.

      W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas I-VIII naszej szkoły. Swoje prace wykonali indywidualnie i grupowo.  Dzięki ich pomysłowości i estetyce prac szkoła zajęła I miejsce.

       W nagrodę otrzymamy miniplanetarium do obserwacji kosmosu i zachodzących tam zjawisk.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie!

     • Mikołajki 2020

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki 2020.

      Do szkolnej tradycji od lat należy radosne obchodzenie Mikołajek. Z tej okazji  5 grudnia Samorząd Uczniowski zachęcił wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do ozdobienia swoich głów symbolicznymi, świątecznymi czapkami, lub do przybrania stroju dobrodusznego Mikołaja, elfa, renifera, aniołka. 

      Dziękujemy za tak duży odzew i świetne przebrania, które przygotowaliście. WIemy, że bawiliście się świetnie i byliście grzeczni. Tym bardziej cieszy nas, że mogliście spotkać się z naszym "szkolnym Św. Mikołajem" - p. Jackiem Czugałą. 

     • My interests - moje zainteresowania

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii My interests - moje zainteresowania.

      W ostatnich tygodniach nasi Uczniowie klas IV-VIII opowiadali o swoich zainteresowaniach w formie plakatów i prezentacji multimedialnych. Bardzo cieszymy się, że macie tyle pasji i jesteście w stanie przelać swoje myśli na papier w języku angielskim. Oto niektóre z Waszych prac. Well done guys.

     • Historia, której nie można zapomnieć

     • GRUDZIEŃ’70

      Grudzień to wyjątkowy miesiąc. To czas najpiękniejszych Świąt, ale też pamięci o tragicznych wydarzeniach 1970 roku. Robotnicy z Trójmiasta i Szczecina wyszli wtedy na ulicę, aby zaprotestować przeciw "otaczającej ich rzeczywistości". 17 grudnia 1970 r. w naszym mieście doszło do krwawych starć ulicznych mieszkańców z milicją i wojskiem. W ich wyniku zginęło 16 osób, a przeszło 100 zostało rannych.

      Według socjologów Grudzień '70 to jedna z dwóch dat (obok Sierpnia '80), które najbardziej cementują wciąż szukające swojej tożsamości społeczeństwo Szczecina. W tym roku mija 50 lat od tamtych wydarzeń…

      Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie: HISTORIA, KTÓREJ NIE MOŻNA ZAPOMNIEĆ – GRUDZIEŃ’70. Zachęcamy do rozmów ze świadkami wydarzeń roku 1970 w Szczecinie. Może to są Wasi dziadkowie, a może ciocia i wujek lub sąsiad?

      Przeprowadźcie z nimi wywiad – zapytajcie, jak pamiętają tamten czas… Możecie go spisać lub nagrać. Jeśli się zdecydujesz podjąć wyzwanie zgłoś się do pana Jacka Czugały, pani Anety Radzik lub pani Małgorzaty Załuskiej – pomożemy Ci.

      Na Wasze prace czekamy do 22 stycznia. Powodzenia.

     • Dzień kapcia i piżamy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kapcia i piżamy.

      Listopad pożegnał nas nieprzyjemną, pochmurną i deszczową pogodą. Był więc to idealny dzień, aby otulić się mięciutką piżamką i szlafrokiem oraz włożyć ciepłe kapcie. Mimo, że w tym roku dzień ten obchodziliśmy w trakcie nauczania zdalnego, to wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Dzięki temu wprowadziliśmy trochę uśmiechu do naszych wirtualnych klas i przegoniliśmy deszczowe chmury poznając także piżamowe trendy w tym sezonie. Zobaczcie koniecznie relację z tego wyjątkowego dnia w postaci galerii zdjęć. Zapraszamy

     • Z rana jedz śniadania!

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zdrowe śniadanie.

      W ramach edukacji zdrowotnej uczniowie naszej szkoły na lekcjach wychowania fizycznego zdobywają wiedzę niezbędną do prowadzenia zdrowego stylu życia. Ostatnio pod hasłem „Z rana jedz śniadania” zdobywaliśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej.

      Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zajęcia, w czasie których uczniowie uczyli się, jak przygotować zdrowe śniadanie i dlaczego warto to robić. Głównym celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększenie świadomości dzieci na temat roli śniadania w ich żywieniu, jako najważniejszego posiłku dnia. Przygotowana przez uczniów wielka śniadaniowa uczta miała dać wszystkim moc, energię do pracy, zabawy i nauki. Każdy mógł zaprezentować w czasie lekcji on-line przygotowany przez siebie posiłek. Prezentację poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku, które powinno dostarczać dużo energii, porządnej porcji witamin, składników mineralnych i błonnika, by funkcjonować na „najwyższych obrotach”. Uczniowie dowiedzieli się również, że prawidłowo skomponowane śniadanie powoduje, iż jesteśmy radośniejsi, szybciej i lepiej pracujemy na lekcjach, mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas zajęć, mamy siłę do zabawy. Uzyskujemy też lepsze wyniki w nauce i w testach na sprawność fizyczną, mniej chorujemy i mamy lepszą odporność. Mamy również rzadziej problemy z nadwagą i nie sięgamy tak chętnie po niezdrowe przekąski jak dzieci, które nie jedzą śniadań. Jesteśmy mniej rozdrażnieni i mniej agresywni niż ci, którym burczy w brzuchu. Zdrowe śniadanie to po prostu uśmiechnięty, wesoły i pełen energii uczeń, który świetnie radzi sobie z wyzwaniami każdego dnia!

      Wierzymy, że wiedza zdobyta przez uczniów podczas tych zajęć przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych, a także większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i w szkole.

      Oto Wasze propozycje – pycha!!!

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Mimo wszelkich przeciwieństw losu, o tak ważnym Święcie nie można zapomnieć!

      11 listopada 1918 roku to ważna dla Polaków data. Polska odzyskała niepodległość. Było to wyzwanie, odwaga i poświęcenie wielu pokoleń!

       11 listopada to urodziny Niepodległej Rzeczpospolitej, dlatego świętować będziemy… cały tydzień! 102 lata to piękna rocznica! Przygotujemy wyjątkowe prezenty dla Wyjątkowej Jubilatki – książki o Niej samej. To w ramach projektu NASZA NIEPODLEGŁA, który dziś zaczynamy.

       Projekt online to też wyzwanie. Ale Wierzymy, że się uda! Bo kto, jak nie Uczniowie SP 20? Wkrótce zaprezentujemy efekty!

     • Zasady organizacji i uczestnictwa w lekcjach zdalnych

     • obowiązujące uczniów klas I-VIII  Szkoły Podstawowej nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego w Szczecinie

      1. Lekcje online organizowane są zgodnie z obowiązującym planem zajęć. Rozpoczynają się z 15 minutowym przesunięciem i trwają 30 minut.

      Od dnia 09.11.2020r., w klasach VIII lekcje j. polskiego, j. angielskiego, matematyki będą trwały 45 minut

      1. Uczeń dołącza do zajęć o wyznaczonej godzinie zgodnie z planem lekcji.
      2. Po dołączeniu do lekcji uczniowie mają obowiązek mieć włączoną kamerę oraz wyciszony mikrofon. Kamery pozostają włączone przez całą lekcję (chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie). Uczniowie włączają mikrofony w momencie wypowiadania się na temat związany z lekcją.
      3. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić screenshotów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady skutkuje powiadomieniem rodziców, dyrektora szkoły oraz wpisaniu uwagi wraz z punktami ujemnymi  ( 50 pkt.)
      4. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji (brak włączonej kamery lub nieodpowiadanie na pytania nauczyciela) traktowany będzie jako nieobecność.
      5. O nieobecności ucznia na lekcji zdalnej informuje rodzic/opiekun prawny przez dziennik Librus, podając przyczynę nieobecności.
      6. W czasie lekcji online uczniowie biorą aktywny udział w zajęciach, przestrzegając obowiązujących norm społecznych, nie prowadzą korespondencji na czacie prywatnym, są przygotowani do zajęć – mają zeszyty i potrzebne pomoce dydaktyczne.
      7. Przedstawianie cudzych prac jako swoich, będzie skutkowało oceną niedostateczną oraz miało negatywny wpływ na ocenę zachowania w postaci otrzymania punktów ujemnych zgodnie z kryteriami przyjętymi w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania.
      8. Wszystkie oceny uwzględniające wywiązywanie się uczniów z powierzonych zadań oraz uwagi dotyczące zachowania uczniów w okresie zdalnego nauczania będą odnotowywane w dzienniku elektronicznym.
      9. Jeśli uczeń ma wątpliwości, jak wykonać zadanie lub nie potrafi go wykonać, powinien zgłosić to nauczycielowi, aby uzyskać jego pomoc.
      10. Podczas lekcji wychowania fizycznego obowiązuje strój sportowy.
      11. W przypadku problemów technicznych (brak kamery lub mikrofonu) rodzic zgłasza wychowawcy lub nauczycielowi prowadzącemu zajęcia.
      12. Jeśli dziecko nie ma dostępu do komputera, rodzic powinien ten fakt zgłosić dyrektorowi szkoły. 

                                                                                           

                                                                                                            Dyrektor: Zbigniew Mytkowski

     • Komunikat dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20 im. Ks. J. Twarowskiego w Szczecinie

     •  W sprawie organizacji zajęć szkolnych od dnia 09.11.2020r

      Na podstawie komunikatu  MEN z dnia 04.11.2020r.

      1. Nauczanie zdalne w klasach IV – VIII odbywać się będzie do dnia 29.12020 r. z wykorzystaniem aplikacji MS TEAMS
      2. Nauczanie zdalne w klasach I – III odbywać się będzie od dnia 09.11.2020r. według dotychczas obowiązującego planu zajęć, z wykorzystaniem aplikacji MS TEAMS., z tym, że lekcje rozpoczynają się 15 minut później.

       Czas trwania jednostki lekcyjnej nie może być krótszy niż 30 minut. Nauczyciel prowadzący zajęcia decyduje o przerwie lekcyjnej.

       Loginy do aplikacji MS TEAMS dla uczniów i rodziców wszystkim rodzicom zostały przekazane w terminie wcześniejszym. Rodzice zobowiązani są sprawdzić, czy podany login umożliwia połączenie z MS TEAMS. Problemy z połączeniem lub brak loginu proszę zgłosić w dniu 06.11.2020r. telefonicznie do sekretariatu szkoły telefon 914821621 lub zgłosić wychowawcy klasy.
      3. Nauka i opieka dla dzieci w oddziale przedszkolnym SP20  pozostaje bez zmian.

       Uczniowie, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będą mieli zorganizowane nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole). W takim  przypadku rodzice powinni zgłosić dyrektorowi szkoły problem,  z prośbą o umożliwienie nauczania na terenie szkoły. Prośbę można kierować w formie listu i wrzucić go do skrzynki w portierni szkoły lub przesłać drogą elektroniczną.
      4. Opieka w świetlicy szkolnej

       Od poniedziałku, 9 listopada br. świetlica szkolna SP20 będzie funkcjonowała według dotychczasowego planu pracy tj. w godz. 6:30- 17:00. Do dnia 06.11.2020r. (do godz. 12:00) rodzice dzieci korzystających ze świetlicy zobowiązani są przekazać wychowawcy klasy informację o konieczności  zapewnienia dziecku opieki w świetlicy. Jednocześnie podkreślam, że od dnia 09.11. 2020r. nauka dzieci klas I – III odbywać się będzie w trybie zdalnym. Zgodnie z wytycznymi MEN szkoła musi zapewnić w szczególności miejsce w świetlicy dzieciom, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
      5. W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych będą odbywały się kolejne etapy konkursów przedmiotowych na terenie szkoły.

      Zbigniew Mytkowski

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 im. Ks. Jana Twardowskiego

     • Jesienny konkurs "Dyniowe cudaki"

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dyniowe cudaki.

      Mimo złej aury spowodowanej pandemią dzieci z klas 0-3 aktywnie zaangażowały się w wykonanie prac konkursowych "Dyniowe cudaki". Twórczość dzieci przeszła najśmielsze oczekiwania! Przed komisją konkursową stoi teraz nie lada wyzwanie, bowiem każda praca jest wyjątkowa. Przekonajcie się sami i obejrzyjcie galerię prac :) Zapraszamy!

      Już wkrótce ogłosimy zwycięzców konkursu :)

     • Składanie wniosków o świadczenie socjalne (świąteczne) z ZFŚS

     • Obowiązuje nowy wzór formularza!

      Wnioski można pobrać ze szkolnej strony internetowej lub  z portierni szkoły

       

      W przypadku osób, które złożyły już wniosek (na dotychczasowym wzorze formularza) nie ma obowiązku ponownego składania wniosku.

       

      Szczegóły w zakładce ZFŚS

       

      Szanowni Państwo,
      Nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, emeryci i renciści – byli pracownicy szkoły, dla których szkoła  była ostatnim miejscem zatrudnienia przed przejściem na emeryturę, rentę lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne oraz emeryci, renciści i nauczyciele pobierający nauczycielskie świadczenie kompensacyjne ze zlikwidowanych placówek, wskazani przez organ prowadzący.

      Uprzejmie informuję, że w okresie 31.10.2020r. do 16.11.2020r. można składać wnioski o świadczenie socjalne - świąteczne z ZFŚS.

      Z uwagi na stan epidemiczny wnioski można dostarczyć:

      1. Pocztą tradycyjną na adres szkoły :
       Szkoła Podstawowa nr 20 im. Ks. Jana Twardowskiego
       70-025 Szczecin, ul. Dobrzyńska 2
      2. Pocztą elektroniczną:
       Zeskanowany wniosek wraz z podpisem wnioskodawcy na adres email:
       sp20@miasto.szczecin.pl
      3. Wrzucić do skrzynki znajdującej się w portierni szkoły – wejście główne .

      Z poważaniem,
      Zbigniew Mytkowski
      Dyrektor szkoły

     • Nauczanie zdalne

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele !

      Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

      Podczas nauczania zdalnego obowiązuje aplikacja MS Teams. Kody dostępu  do aplikacji  zostały wcześniej przekazane wszystkim uczniom klas IV – VIII. Lekcje zdalne odbywać się będą według dotychczasowego planu lekcji. Rzeczywisty czas przebywania dziecka przy komputerze podczas jednostki lekcyjnej nie może przekroczyć 30 minut. Rodzice dzieci, które nie mają dostępu do komputera powinni ten fakt zgłosić dyrektorowi szkoły. Dzieci, które mają ograniczony dostęp do komputera, za zgodą dyrektora szkoły mogą wyjątkowo korzystać z komputera w szkole. Lekcje w trybie zdalnym są obowiązkowe i będzie sprawdzana obecność. Nieobecność ucznia na lekcji należy usprawiedliwić według obowiązujących w szkole zasad.

      Inne ustalenia:

      • świetlica szkolna funkcjonować będzie według dotychczasowych godzin pracy. Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać wyłącznie dzieci oddziału przedszkolnego oraz dzieci klas I-III.
      • dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas I-III będą wydawane posiłki  według dotychczasowego porządku.
      • dokonane opłaty za obiady w klasach IV – VIII, w zależności od rozwoju sytuacji będą przechodziły na kolejne miesiące lub nastąpi zwrot wpłaconych kwot.
      • wszelkie informacje będą przekazywane poprzez stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny Librus, aplikację MS Teams – zebrania z rodzicami.
      • w okresie najbliższych dwóch tygodni zawieszona będzie działalność boiska sportowego Orlik.

       

       

                                                                                                 Dyrektor Szkoły

                                                                                                 Zbigniew Mytkowski

     • Tydzień Uczniowskiej SuperMocy!

     • Od poniedziałku 19 października 2020r. w naszej szkole trwa Tydzień Uczniowskiej SuperMocy! Stwórzmy możliwość i dajmy szansę uczniom poznać siebie oraz swoje mocne strony! Poprzez tę akcję chcemy sprawić, aby na hasło „moja mocna strona” w sali lekcyjnej nie panowała cisza, podczas której będziemy słyszeć brzęczenie muchy, a uczniowie nie robili zdziwionej miny, jakby ktoś prosił o podanie równania reakcji, w której powstaje aldehyd trifosfoglicerynowy. Ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony! Warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu - powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz mega wielkie poczucie spełnienia. I nawet, gdy coś się nie powiedzie, to i tak ma się poczucie, że było warto spróbować!

      Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej będzie młodym ludziom ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia, a później wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.W holu naszej szkoły stanęły dwie tablice z inspirującymi cytatami, powstały też Skrzydła Mocy - pióra tworzyli uczniowie pisząc na nich to, o czym marzą, co w sobie lubią! Powstała też mini-fotobudka, w której  można zrobić sobie Mocarne zdjęcie. Szukamy inspiracji oglądając „Cyrk motyli”, odkrywamy moc swoich imion, rozmawiamy o rzeczach ważnych i jeszcze ważniejszych... Działamy!

      Zachęcamy  Państwa Rodziców, aby także porozmawiali ze swoimi Pociechami.

      Niech MOC będzie z nami!